Po ponad 28 latach zmiana na stanowisku Ordynatora Oddziału Okulistycznego

Po ponad 28 latach kierowania Oddziałem Okulistycznym, Pani dr n.med. Lilianna Sokoła przekazała symbolicznie klucz do oddziału dr. n. med. Wojciechowi Jędrzejewskiemu, który będzie teraz pełnił funkcję ordynatora oddziału.

Trudno mi w skrócie podsumować ponad 28 lat pracy na Oddziale – mówi dr. Sokoła.

Wiedziałam, że przychodząc do pracy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym, po 17 latach pracy w klinice okulistyki w Bytomiu, stoją przede mną duże wzywania związane przede wszystkim z wyposażeniem oddziału. Wtedy też założyłam Stowarzyszenie Chirurgii Oka, które miało być wsparciem dla rozwoju oddziału okulistycznego.

Dzięki jego działalności i przychylności wielu ludzi i sponsorów udało się dokonać pierwszych zakupów wyposażenia – w tym mikroskopu operacyjnego ze światłem osiowym. Dzięki możliwości przekazywania na stowarzyszenie odpisu z 1% i rosnącej liczbie darczyńców dokonywane były dalsze zakupy.

Nie udałoby się stworzyć jednak tak wspaniałego oddziału, gdyby nie przychylność i pracowitość moich lekarzy asystentów, pielęgniarek i wszystkich zatrudnionych w oddziale. Cieszę się, że miałam przyjemność z nimi przez te wszystkie lata pracować i za to im bardzo dziękuję.

Z Wojtkiem Jędrzejewskim znamy się od bardzo dawna. Poznałam go jeszcze kiedy miał 8 lat, chodził do drugiej klasy i przychodził do poradni swojej mamy, która była moją wieloletnią współpracownicą – wspomina dr. Sokoła.

Wojtek jest świetnym specjalistą i wspaniałym człowiekiem. Życzę mu wszystkiego najlepszego i wiem, że poprowadzi oddział najlepiej, jak potrafi – dodaje.

Podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz Szpitala złożył Prezes Zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski wraz z Dyrekcją, przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz współpracownicy.