W Szpitalu rozpoczął się świąteczny czas

Jak każdego roku, miesiąc grudzień to czas wzmożonej radości i obdarowywania się prezentami. W Szpitalu, szczególnym miejscem w tym mikołajkowym czasie jest Oddział Pediatryczny. To właśnie tutaj pierwsze kroki kierował Święty Mikołaj, którego gościliśmy już drugi raz. Dzieło Świętego Mikołaja z Nakła Śląskiego, to inicjatywa, której jednym z celów jest pielęgnowanie tradycji. Dzięki takim wizytom uśmiech gości na twarzach nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Mikołaj bowiem odwiedził poza Oddziałem Pediatrycznym również Oddział Ginekologiczno-Położniczy, wręczając drobne upominki.

Upominki dla naszych najmłodszych pacjentów, przygotowali również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Polskimi Kolejami Państwowymi.

Podobnie jak Dzieło Świętego Mikołaja, po raz drugi gościliśmy przedstawiciela Rady Dzielnicy Osada Jana, który we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10 w Tarnowskich Górach przekazali na oddział pediatryczny zebrane przez dzieci szkolne oraz ich rodziców maskotki oraz książeczki.

W dzień Świętego Mikołaja, wszystkie komórki organizacyjne odwiedził również Prezes Zarządu WSP S.A. Sebastian Grabowski wraz z Panią Dyrektor Barbarą Szołtysik oraz Dyrektorem Adamem Niemczykiem. Na ręce kierowników komórek, Prezes przekazał słodkie upominki wraz ze świątecznymi życzeniami zdrowia i radości.